Jaki fotel kupić zamiar uszaka?

fotel

Tradycyjny uszak to wspaniały mebel, który daje nam pełne poczucie komfortu. Niestety zajmuje wiele miejsca i nie nadaje się do kawalerek lub małych mieszkań. Istnieją jednak alternatywy, które pozwolą poczuć się wygodnie, odpocząć i cieszyć się dniem wolnym. Co kupić zamiast tradycyjnego uszaka?

Fotel z niskim oparciem

Taki fotel będzie tak samo wygodny, a jednocześnie bardziej funkcjonalny. Ma niskie oparcie i również węższe podłokietniki. Dzięki temu nie jest tak szeroki jak tradycyjny uszak. Ma jednak wiele cech wspólnych – można kupić go w wersji z materiałowym wykończeniem, jest wykonany na dobrej jakości stelażu, a także świetnie wpasuje się do każdego wnętrza. Można wybrać wersję z jedną nogą lub tradycyjnie, z czterema. Hitem są fotele z niskim oparciem w kubełkowej formie. Dodatkowo designerzy dodają do nich metalowe, chromowane nogi, które sprawiają, że są bardziej eleganckie. 

Fotel kubełkowy z wysokim oparciem

W takim projekcie fotel ma to, co klienci kochają w uszakach, czyli wysokie oparcie. Brakuje jednak rozłożystych nóg, a także szerokich podłokietników. To nieco „odchudzona” wersja tradycyjnego uszaka. Często można go kupić również w wersji z podnóżkiem, co daje pełen komfort siedzenia i odpoczynku.

Fotel z drewnianymi podłokietnikami

W tym fotelu podłokietniki są dość wąskie i nie zajmują przez to wiele miejsca. Dodatkowo sama kubatura mebla sprawia, że jest on przeznaczony do mniejszych mieszkań. Taki rodzaj foteli był wprowadzany najczęściej w latach 60′ XX wieku, kiedy wiele osób mieszkało w blokach. 

Dobrej jakości fotel powinien:

  • mieć odpowiedniej szerokości siedzisko, minimum 40 cm,
  • posiadać wytrzymałą tapicerkę, możliwą do prania,
  • być wygodny, nawet podczas długiego siedzenia,
  • być dopasowany do stylu danego pomieszczenia.

Warto wybrać taki fotel, który będzie służył nam przez długi czas. Dodatkowo należy dobrać odcień tapicerki do większości mebli, jakie posiadamy. Jeśli często zmieniamy wnętrze, należy kierować się odcieniem ścian lub ulubionym stylem wnętrz.